RSS

Ramadāna noslēguma svētki Khorité

07 Sep

31. augustā musulmaņi svinēja vienus no lielākajiem svētkiem. Lielākā daļa mūsu draugu draugu aizbrauca pie savām ģimenēm uz Dakāru vai citām pilsētām, mēs palikām St.Louis un tikām uzaicināti ciemos pie Žila tēva ģimenes. Ar Bendžaminu noķērām no rīta taksi, izbraucām cauri pilsētas centram, ko pirmo reizi redzēju tik salīdzinoši tukšu, jo visi veikali bija ciet un cilvēki pavadīja laiku ar savām ģimenēm. Piestājām pie kāda augļu tirgotāja, lai nopirktu mango, jo ar tukšām rokām tomēr ciemos nebrauc. Atbraucot,uzreiz  tiekam cienāti ar čagri, kas ir šī svētku rīta tradicionālais ēdiens un sastāv, no prosas graudiem, kokosriekstu piena, riekstiem, banāniem. Tādu gan gribētos ēst katru dienu! Pēc ēšanas var arī drusku pastrādāt, tāpēc aizgāju palīdzēt sievietēm tīrīt kartupeļus. Vīri savukārt svinīgi uzasināja nazi un nokāva vistu. Noteikti izklausās dīvaini, ja pusdienās pasniedz vārītus makaronus ar rozīnēm un ceptiem kartupeļiem 😀 un ceptu vistiņu. Bet ļoti garšīgi. Un wolof valodā ir vārds virmisel, kas nozīmē to pašu ko krieviski ‘’вирмишель’’.

Vakarā pirms saulrieta visi musulmaņi izpilda galveno svētku rituālu- viņi iet pie saviem radiem, draugiem un lūdz viens otram piedošanu par visu, ko viņi darījuši slikti visa gada laikā. Cilvēki ir ļoti skaisti saposušies, visiem jaunas drēbes, sievietēm frizūras, cilvēki smaidīgi, satiekas un apskaujas. Patīkama un priekpilna gaisotne.

Nākamajā dienā, protams, visi guļ, tāds miers apkārt.

Vispār, ja vēl nedaudz jāpievēršas islāma varenumam, tad jāpiemin tāds fakts, ka uz ramadāna beigām notiek visādi brīnumi, piemēram, Allaha vārds parādās iegravēts uz dažādiem augļiem, uz zivīm, ūdenī. Arī šogad noticis tāds brīnums, to pat rādīja pa televizoru kādā reportāžā, ka vienā pilsētā tika noplūkts greipfrūts, kuram uz mizas bija kā iegravēta Allaha zīme. Citus gadus, piemēram, ir atrasti koki, kuru stumbri ir saliekti dažādās lūgšanu pozīcijās.

Advertisements
 
Komentēt

Posted by uz Septembris 7, 2011 in This is Africa

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: