RSS

Burvestības Āfrikā jeb ‘’ Paldies Dievam, pi**is ir atgriezies!’’

07 Sep

Kādu vakaru ar draugiem sākām runāt par visādām mistiskām lietām, kas sastopamas Āfrikā un konkrēti Senegālā. Nu jāteic- traki cilvēki. Šeit ir sastopami tā saucamie ‘’fallu zagļi’’, kas zog vīriešu mantību. Galvenokārt šādas burvestības praktizē nigērieši un notiek tas ļoti vienkārši- sarokojoties. Divi nepazīstami vīrieši sarokojas savā starpā, un tas, kurš ir zaglis, ar domu spēku vai kaut kādiem buramvārdiem ‘’nozog’’ otram visu viņa bagātību. Otrs to var pat nepamanīt, līdz kamēr neuznāk vēlme pačurāt…tur praktiski nekas nav palicis. Tad jāiet pie vietējiem šamaņiem, kas ‘’atbur’’ mantību atpakaļ. Un šīs problēmas risināšanā ir iesaistīta pat policija, un ir pilnīgi normāli iesniegt sūdzību policistam, ka ir nozagts loceklis… jo policistiem pašiem arī tiek zagti locekļi. Prasīju, kādas tad ir pašaizsardzības metodes. Galvenokārt, izvairīties var tad, ja nesveicinās ar nepazīstamiem vai šaubīgiem cilvēkiem. Un, ja tomēr sarokojas, tad otru roku vajag turēt bikšu priekškabatā un uzreiz pārbaudīt, vai viss ir vietā. Tepat, universitātē, esot bijis gadījums, kad vienam studentam gadījās šāda nelaime, bet viņš to pamanīja praktiski uzreiz. Sasaucot blakus stāvošos draugus, viņi panāca zagli un piespieda viņu atdot nozagto. Pēc tam, protams, viņam tika izsisti zobi. Beigās esot bijis labs skats, kad vesels bars ar cilvēkiem esot priekā saucis :’’ Paldies Dievam, mūsu pi**is ir atgriezies!’’

Sievietēm savukārt ir cita problēma. Viņas var dabūt sev sātanu kā draugu, pašām par to nemaz nenojaušot. Tiek uzskatīts, ka stunda pirms saulrieta ir ļauno garu, burvju un sātana stunda. Šajā laikā sievietēm nav ieteicams iet ārā no mājām. Bet nu, protams, kura tad 21. gadsimtā ievēro šādas tradīcijas. Ja sieviete ir precējusies, sātans, būdams greizsirdīgs, veicina dažādus konfliktus ģimenē. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēkiem apprecoties, jaunais vīrs pēkšņi nomirst neilgu laiku pēc kāzām. Tas nozīmējot, ka sievai bijis draugs sātans, kur tad arī nogalinājis jauno vīru.

Viens no mūsu draugiem pat teicis, ka viņš neielaižas sarunās ar nepazīstamām meitenēm vakaros vai naktīs. It īpaši, ja tā ir ļoti skaista meitene. Viņš ir pilnīgi pārliecināts, ka viņai ir sakars ar sātanu.

Advertisements
 
Komentēt

Posted by uz Septembris 7, 2011 in This is Africa

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: